Staś kwiecień 2024

Jest już dostępny kwietniowy numer „Stasia”.

Kwiecień rozpoczyna się najważniejszym świętem w Kościele – zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, by Wielkanoc umocniła ich wiarę, dała radość i nadzieję!

Kwiecień to także Święto Miłosierdzia Bożego. Siostra Zofia przybliży je dzieciom w opowiadaniu pt. „Zaufać kierowcy”. Wyjaśni, co znaczy „Jezu, ufam Tobie” i nauczy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8 kwietnia obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. To piękne i ważne święto ma nam uświadomić, jak cenne jest życie człowieka od chwili poczęcia. W Stasiu przeczytacie tekst na ten temat.

W numerze sporo miejsca poświęcamy książkom. Czytanie to przecież wspaniała przygoda! Pobudza wyobraźnie, pozwala podróżować, poznawać nowe miejsca i ludzi, a także cały czas czegoś nas uczy. Ze Stasia dowiecie się, jak powstaje książka, jak możemy ją oprawić i co to są moliki książkowe. Na deser mamy dla Was grę planszową pt. „Wyprawa do biblioteki”.

2 kwietnia przypadnie kolejna rocznica śmierci Wielkiego Jana Pawła II. Nasz Rodak, święty  papież uczył miłości do Pana Boga, Ojczyzny i każdego człowieka. W Stasiu przypominamy ostatnie dni Ojca Świętego pośród nas.

W numerze także: komiks, krzyżówka, konkurs z nagrodami, nauka angielskiego, podróże i wiele innych atrakcji.

Wydawnictwo św. Stanisława zachęca dzieci do lektury!

KUP TERAZ >>

 

GALERIA