Biblioteczka Stasia

Uśmiech Anioła Stróża. Biblioteczka Stasia

Tego wieczoru Irek długo wpatrywał się w okno. Wydawało mu się, że między błyszczącymi gwiazdami widzi smutną twarz Anioła. „Babcia miała rację – westchnął. – Tak dłużnej nie może być. Muszę zrobić coś takiego, aby mój Anioł Stróż był znowu radosny i uśmiechnięty”.

Jeśli chcecie wiedzieć, co zrobił Irek, aby uradować swego Anioła Stróża, przeczytajcie tę książeczkę…

Maleńka i jej Dobry Pasterz, s. Zofia Szymanek FDC 

Życie we wspólnocie, blisko ukochanego Pasterza, daje nam poczucie bezpieczeństwa i pozwala cieszyć się codzienną życiową wędrówką. Niemniej na tej drodze nierzadko pojawiają się rozmaite zasadzki, na przykład zazdrość – o uwagę Pasterza albo zwątpienie – czy nie ukrywa przed nami lepszych pastwisk ze smaczniejszą, „bardziej zieloną” trawą. Mała, nieznająca czyhających w zaroślach zagrożeń owieczka może łatwo dać się zwieźć złym zachętom i się z(a)gubić.
Pewnego razu Maleńka, bohaterka naszej książeczki, zapomina o niezmiennej miłości Pasterza. Przez to poznaje, co to prawdziwy lęk i poczucie winy. Ten strach podpowiada jej, że Pasterz: „przecież nie zostawi stada, aby mnie szukać. Poza tym, to wszystko moja wina…”. A co naprawdę powiedział Pasterz? Co zrobił? Przeczytajcie i przekonajcie się sami!

Miłość, którą widać, s. Zofia Szymanek FDC

„Kto jest moim bliźnim?”; „Co to jest miłosierdzie?” – zastanawiamy się nad tym od wieków. Dla Agnieszki, bohaterki prezentowanej książeczki, pytanie o miłosierdzie otworzyło furtkę do krainy pięknych historii, które babcia opowiada jej przed snem.
Opowieści o „miłości, którą widać” inspirują nas do odpowiadania na wezwanie Jezusa do bycia wrażliwym na potrzeby drugiego, niezależnie od tego, ile aktualnie mamy lat. Razem z małą Agnieszką poznamy siedem historii dzieci, które, pomagając innym, stawały się „małymi ciałem, wielkimi duchem” apostołami Pana Jezusa – świadkami Jego miłości. Agnieszka zrozumiała, że czynienie miłosierdzia jest „łatwe i trudne równocześnie”, dlatego:
„(…) najpierw trzeba mieć takie otwarte, „widzące” oczy, czyli trzeba zobaczyć tych, którzy potrzebują miłosierdzia”. Jak to zrobić? Przeczytajcie i „zobaczcie” sami.

Droga krzyżowa – kolorowanka. Biblioteczka Stasia

Kolorowanka zawiera ilustracje przedstawiające drogę krzyżową oraz krótkie refleksje dostosowane do wieku odbiorców. Materiały mają wartość zarówno edukacyjną, jak i formacyjną – dzieci będą mogły poznać kolejne stacje i równocześnie modlić się, czytając lub słuchając rozważań.

Przyjaciele Jezusa. Święci i błogosławieni. Kolorowanka dla dzieci. Biblioteczka Stasia

Poznaj niezwykłych świadków wiary!
Kolorowankę dedykujemy najmłodszej grupie wiernych. To fascynująca podróż szlakiem kilkudziesięciu wyjątkowych bohaterów. Wśród nich spotkamy znane postaci, między innymi św. Antoniego, bł. Karolinę Kózkę czy św. Faustynę, lecz również te mniej popularne, na przykład bł. Bronisławę czy bł. Stefana Frelichowskiego.
Kolorując, dzieci nie tylko rozwijają sprawność ruchową ręki, ale również poznają życie i dokonania różnych świętych. Każda ilustracja została opatrzona krótkim opisem – ciekawostką o danym świętym. Dzięki temu dowiedzą się, kto jako pierwszy zaniósł Ewangelię do Etiopii, na czym św. Łukasz namalował obraz Maryi z Dzieciątkiem, a także kto jest patronem dzieci.
Zachęć dzieci do zaprzyjaźnienia się ze świętymi i błogosławionymi w radosny i kreatywny sposób.

Różaniec święty. Kolorowanka

Kolorowanka Różaniec Święty to kolejna propozycja z serii Biblioteczka Stasia. Zawiera ilustracje tajemnic różańcowych, dzięki czemu dzieci będą mogły je poznać i zapamiętać. Ponadto w kolorowance znajdziemy komentarze s. Zofii Szymanek, w których krótko wyjaśnia znaczenie poszczególnych tajemnic. To wyjątkowe połączenie edukacji, formacji i zabawy!
Różaniec Święty – kolorowanka powstała z myślą o najmłodszych. To także znakomita pomoc dla duszpasterzy i katechetów. Może służyć do prowadzenia ćwiczeń aktywizujących na katechezie lub jako nagroda za udział w nabożeństwach.

Adwentowe aniołki

Zapraszamy Was do wyjątkowego miejsca, kawiarni Na Chmurkach. Napijecie się tam wyśmienitej herbaty (serwowanej w kryształowych kubeczkach!) i to w znakomitym anielskim gronie. Jeśli przy wchodzeniu usłyszycie salwę śmiechu, wiedzcie, że to Śmieszek znowu zrobił przyjaciołom dowcip. Jednakże gdy pojawicie się tutaj tuż przed Bożym Narodzeniem, z pewnością kawiarenka będzie pusta… Adwentowe aniołki mają w tym czasie mnóstwo pracy, ponieważ chcą nam pomóc jak najlepiej przygotować się na spotkanie ze Zbawicielem.
Osiem aniołów i osiem dziedzin, w których wspierają ludzi: pomoc, modlitwa, wdzięczność, praca, radość, cierpliwość, zgoda, dobre słowa. Choć aniołów nie widzimy, możemy usłyszeć ich zachęcający do czynienia dobra głos. Musimy być jednak bardzo uważni, tak jak Krzyś, Staś, Faustynka i inni bohaterowie książeczki „Adwentowe aniołki”. Chcecie poznać ich historie?